Soustružené výrobky

Soustružené výrobky s vysokou přesností

CO DĚLÁME

Dokážeme zhotovit více než milion soustružených výrobků ročně

Soustružené výrobky značky DECOLETA

Společnost Decoleta je specialistou na výrobu soustružených dílců pro širokou škálu průmyslových odvětví. Soustružené výrobky vytváříme díky nejnovějším moderním technologiím a týmem zkušených odborníků s vysokou přesností a kvalitou.

Alfou omegou naší výroby jsou dílce o průměru 0,5 až 32 mm. Volíme ty nejlepší a nejodolnější materiály jako nerezové oceli, různé druhy uhlíkových a slitinových ocelí, mosaz, měď, bronz a slitiny hliníku. Specializujeme na soustružení z tyčového materiálu.

Naše strojové automaty patří mezi špičku a dosahujeme díky nim přesnosti dílců až +/- 0,01 mm. Sériové počty kusů jsou od desítek tisíc po miliony kusů za rok.

To ale neznamená, že se na nás nemůžete obrátit, pokud potřebujete jednorázovou výrobu prototypů, než začnete se sériovou výrobou. Výrobu soustružených dílů přizpůsobíme Vašim individuálním požadavkům.

Dodáváme i smontované celky. Vyrábíme je částečně z našich výrobků, které kombinujeme s nakoupenými náhradními díly. Snažíme se být pro vás komplexním partnerem.

Máme bohaté zkušenosti s výrobou do automobilového průmyslu, a proto většinu soustružených výrobků postupujeme podle ISO/TS 16949.

 

Typický soustružený díl značky Decoleta:

  • je obvykle obráběný z obou čel
  • může mít frézované plošky, drážky a příčné otvory
  • má vyosené otvory na čelech
  • má vnější i vnitřní závity
  • má válečkový povrch a mnoho dalších specifik

Výroba soustružených dílů

Kromě dosažení velice přesných průměrů a délek naše stroje umožňují produktivní výrobu dílců s vysokým podílem operací, jako:

  • frézované plošky
  • příčné drážky
  • radiální otvory (otvory kolmo k ose, šikmo k ose apod.)
  • vyosené otvory

Zvláště jednovřetenové stroje umožňují vysoký podíl opracování ze strany upíchnutí, např.:

  • díra
  • sražení hlavy
  • čelní zápich
  • opracování čela

Výše uvedené operace provádíme s velmi vysokou přesností. Některé dokončovací obrábění provádíme i v sekundárních operacích.

Soustružené výrobky

Další činnosti výroby soustružených dílců

Výroba vzorků

Drtivá většina našich zakázek je sériová, a to od tisíců po miliony kusů. Výroba jednorázových prototypů však rozhodně není ničím výjimečným, a proto pokud si zákazník přeje soustružený dílec nejprve vyzkoušet, vzorky jsou správná cesta. Co se použitých technologií týká, obě strany – my i zákazník – tak alespoň velmi prakticky a dobře posoudí vhodnost zvolené technologie pro daný výrobek.

Dá se tedy říci, že výroba vzorků je před zahájením sériové výroby v Decoletě velmi důležitá. Už při vzorkování se totiž zaměřujeme na stabilní kvalitu pozdější sériové výroby. Posuzujeme schopnost stroje, stanovujeme správné metody měření, vhodné balení a spoustu dalších hledisek.

Ekologické odmašťování a čištění dílců

Všechny dílce, které v Decoletě vysoustružíme, dodáváme zákazníkům perfektně vyčištěné a zbavujeme je veškeré mastnoty. Pokud si to zákazník přeje, ocelové díly nakonzervujeme.

Na čištění a odmašťování používáme technologie ROLL a DÜRR. To je ekologické praní v parách perchloru s uzavřeným okruhem a nulovými emisemi do ovzduší.

Montáž soustružených výrobků

Snažíme se vycházet zákazníkům vstříc, a pokud chtějí, nabízíme jim  maximálně kompletní servis. Do toho spadá i montáž. Díly smontujeme navzájem, a to buď ty, které všechny sami vyrobíme, anebo je zkombinujeme s dokoupenými částmi.

Komponenty montujeme ručně, nebo na poloautomatických strojích. Možnosti montáže dílců jsou vždy na domluvě.

Povrchová úprava

Povrchová úprava soustružných výrobků Decoleta se odvíjí podle toho, co si přeje zákazník. Dílce mohou být i pokovené, či jinak povrchově upravené. Tuto činnost zajišťujeme v kooperaci s profesionálními dodavateli.

Balení a expedice

Během naší letité praxe se u nás pevně „zabydlely“ dva způsoby balení výrobků. Který z nich na danou zakázku využijeme, záleží vždy na tom, jak náchylný k poškození může daný výrobek být,  a jaká je s ním manipulace. Tato hlediska vždy projednáme se zákazníky.

Používáme buď balení v blistrech, které jsou vratné, anebo balení volné. Všechna balení výrobků pokaždé pečlivě označujeme, aby byla dobře dohledatelná od chvíle, kdy opustí naši výrobní linku, až po dobu, co putují ke svému majiteli.

POPTÁVKA NA VÝROBU DÍLŮ. KONTAKTUJTE NÁS V PŘÍPADĚ DOTAZU.

Fakturační adresa
Decoleta, a.s.
Nový Svět 89/4, Hradčany, 118 00 Praha 1

Adresa
Decoleta, a.s.
Hruškové Dvory 58, 586 01 Jihlava

Kontaktujte nás
E-mail: turning@decoleta.cz
Telefon: +420 567 113 321